Ενημέρωση για τον Αγιασμό για το Σχολ. Έτος 2021-22

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τη Δευτέρα 13/9/2021  θα πραγματοποιηθεί  η τελετή του Αγιασμού του σχολείου μας για το Σχολικό Έτος 2021-2022.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας θα προσέλθουν φορώντας μάσκα στις 9:00 π.μ. και θα συγκεντρωθούν στην αυλή του Γυμνασίου (πρόκειται για τον προαύλιο χώρο στο πίσω μέρος του κτηρίου). Θα γίνει ο χωρισμός σε τμήματα και στη συνέχεια οι μαθητές/τριες θα οδηγηθούν στις αίθουσες διδασκαλίας τους, όπου και θα παραμείνουν μέχρι τη λήξη του Αγιασμού.

Η τελετή του Αγιασμού θα πραγματοποιηθεί  στις 10:00 π.μ. στην αυλή του Λυκείου με αντιπροσωπεία μαθητών/μαθητριών και εκπαιδευτικών.

Με τη λήξη, ο ιερέας θα μεταβεί σε όλες τις αίθουσες για να αγιάσει τους χώρους καθώς και τους μαθητές και τις μαθήτριες που θα παρευρίσκονται εκεί.

Καλή σχολική χρονιά, με υγεία και δύναμη!

Από τη διεύθυνση του σχολείου